Επιτυχής ολοκλήρωση ευρωπαϊκού προγράμματος eΤwinning από τη Γ’ τάξη

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το εκπαιδευτικό ευρωπαϊκό πρόγραμμα eΤwinning χάρη στο οποίο οι μαθητές και μαθήτριες εξοικειώθηκαν με την «κοινότητα των σχολείων της Ευρώπης», επικοινώνησαν, μοιράστηκαν κι ανέπτυξαν δημιουργικά σχέδια διδασκαλίας.

Σημαντικό είναι το παιδαγωγικό υλικό που παρήγαγε η Γ’ τάξη, με υπεύθυνες τις εκπαιδευτικούς κ. Αναστασία Δέλλιου και κ. Κατερίνα Τόμτση (Μαθήματα Αγγλικών και Θεατρικής Αγωγής), το οποίο μπορεί να βρει κανείς και στον ψηφιακό πίνακα της τάξης  Recycle Hunters.

Το συγκεκριμένο Project, συνέργεια σχολείων της Τουρκίας-Ρουμανίας-Ελλάδας-Αζερμπαϊτζάν, αφορούσε την αξία της ανακύκλωσης μέσα από εκπαιδευτικές και ψηφιακές δραστηριότητες, αλλά και μέσω της τέχνης.

Παρακάτω η εικόνα από δημοσίευση στον τοπικό τύπο.